Priebeh montáže LPG

Priebeh montáže LPG

  1. Prvým krokom je samozrejme prísť do nášho autoservisu a dohodnúť sa na prestavbe vozidla na LPG pohon. Pre každý automobil je schválený iný typ LPG systému. Ak je pre daný automobil schválený nejaký LPG systém, tak postup je vcelku jednoduchý. Po namontovaní LPG systému do vášho auta vám dodáme všetky potrebné papiere a osvedčenia, ktoré odovzdáte na obvodnom úrade policajného zboru.
  2. Následne do 7 dní od namontovania LPG systému si vybavíte riadnu STK a EK (s vybavením STK a EK vám samozrejme radi a ochotne pomôžeme, ak budete mať záujem).
  3. Nasleduje vyplnenie žiadosti na obvodnom úrade policajného zboru o zapísanie pohonu na benzín a zároveň LPG do technického preukazu (najneskôr do 7 dní od montáže).
  4. Po vyplnení týchto formalít vám bude pridelený nový technický preukaz, kde budete mať zapísaný pohon aj na LPG (cena kolku je 4,50 €).
  5. Posledným krokom je zapísanie LPG do evidencie na krajskom dopravnom inšpektoráte.

V prípade, že na vaše vozidlo nie je schválený žiaden typ LPG systému (táto situácia nastáva veľmi zriedkavo), tak postup je o čosi komplikovanejší. Viac informácií o pohone na LPG, priebehu montáže vám radi poskytneme na našej prevádzke autoservisu, prostredníctvom telefónu, alebo e-mailu.

Sme tu pre vás.
Váš autoservis PopradMKM Invest, s.r.o.